“Život je ako hra:
nezáleží na tom
ako dlho hráš,
ale na tom, ako to
bolo zahrané.”

– Albert Einstein –

Slider

“Život je ako hra:
nezáleží na tom
ako dlho hráš,
ale na tom, ako to
bolo zahrané.”

– Albert Einstein –

O MNE

VOLÁM SA GABI

VOLÁM SA GABI

Som žena, ktorá nosí v sebe zážitok jedináčika, dcéry, športovkyne, manželky, matky, psychologičky, terapeutky, manažérky, poradkyne a mnohým ľuďom priateľky.

Prinieslo mi to skúsenosti z každého súdka, za ktoré som dnes veľmi vďačná. Denne sa učím čo najmenej kontrolovať a zasahovať do chodu vecí, pretože život je krásna súhra, keď tomu dôverujeme a dávame šancu.

Tak tomu bolo aj pred niekoľkými rokmi, keď mi počas letnej dovolenky učarila relaxačná hodinka zvukov gongu a spievajúcich mís. Zobudila som sa oddýchnutá, zregenerovaná s dovtedy nepoznaným zážitkom. Ovplyvnilo ma to natoľko, že som sa vydala cestou spievajúcich a rezonujúcich zvukov.

Vyštudovala som Peter Hess® zvukovú terapiu v Nemecku a v Chorvátsku v Peter Hess® Inštitúte. Obohatilo a doplnilo to moje vzdelanie a skúsenosti z psychológie a Gestalt terapie.

Dnes mám tú možnosť každý deň sa tešiť z toho ako ľudia, ktorí si doprajú u mňa zvukovú terapiu, odchádzajú s krásnym zážitkom zo seba samých.

A ja len hrám, počúvam a užívam si to s nimi.

Porozprávam vám príbeh:

V jednom africkom kmeni antropológ navrhol deťom hru. Položil košík plný ovocia pod strom a povedal im, že prvý, ktorý dobehne ku košu, získa všetko ovocie. Keď ich odštartoval, všetky deti sa chytili za ruky, spoločne dobehli a užívali si ovocie.

Keď sa ich antropológ opýtal, prečo tak urobili, keď jeden mohol získať všetko, povedali:

„Ubuntu, ako môže byť jeden z nás šťastný, keď všetci ostatní sú smutní.“

Ubuntu je filozofia afrických kmeňov, ktorá sa dá vyjadriť slovami:

“Ja som, lebo my sme”

Život je úžasný dar, a keď mu dovolíme, aby nás láskavo viedol, prináša nám do cesty ľudí, situácie, príležitosti ktoré nás nasmerujú na našu ozajstnú cestu.

Len sa potrebujeme občas zastaviť a položiť si otázku: Kto som a čo naozaj potrebujem.

Vyrastala som v rodine, kde sme boli silne nastavení zaujímať sa o spokojnosť iných, pomáhať iným. Mala som to šťastie, že od oboch rodičov som dostala široký záber pohľadov na život, od kresťanského až po východné filozofie. Vyštudovala som psychológiu a neskôr aj gestalt psychoterapiu.

Časom som si uvedomovala, aké je dôležité porozumieť významu Ubuntu, čo nie je len filozofia afrických kmeňov, ale prastará múdrosť tejto Zeme. Sama som si prešla vývojom, kedy MY som zamieňala za OSTATNÍ a potrebovala som sa naučiť, že uvedomovať si SEBA, teda JA, je veľmi dôležité a nevyhnutné.

V kontexte MY je rovnováha medzi dávať a brať, medzi JA a OSTATNÍ, a sú uvedomované hranice medzi týmito dvoma časťami MY.

V našom svete MY existuje minimálne.

Na jednej strane sme niektorí prehnane nastavení na dávať až rozdávať sa aj na úkor vnímania seba, našich skutočných potrieb a túžob. Vtedy existujú pre nás dominantne len tí ostatní.

Na druhej strane niektorí sme natoľko zahľadení do seba, že všetkých ostatných berieme ako niekoho od koho môžeme brať, a taktiež si neuvedomujeme kto skutočne sme a čo naozaj potrebujeme.

Na konci dňa však ani jedna strana nie je naozaj šťastná, spokojná, vyrovnaná a zdravá.

Prechádzala som si rôznymi skúsenosťami v živote, kým som si začala klásť aj ja otázky.

Potrebovala som si uvedomiť, že vnímať a rešpektovať KTO SOM, je zodpovedné k sebe samej a zároveň veľmi oslobodzujúce ako aj rešpektujúce aj zodpovedné voči ostatným.

“Absolvoval som niekoľko terapií a po každej som zostal vždy veľmi milo prekvapený, aký silný ozdravný proces to na moje telo, ale i dušu malo. Celé moje telo bolo doslova zaplavené vibráciami, ktoré ma harmonizovali a niektoré blokády v svalových tkanivách sa roztápali. Moje vnímanie jednoty so sebou samým sa posilnil.”

– Róbert Gašparík –
hudobný skladateľ

“Vďaka gongovej relaxácii dokážem vnímať ťarchu každodenných problémov v úplne inom spektre a načerpať novú energiu na ich zvládanie. Meniace sa zvuky ma zakaždým zoberú na výlet plný nových myšlienok, inšpirácie a nápadov, ďaleko od každodennej rutiny plnej presne definovaných pravidiel sveta IT.”

– Michal Slabej  –
IT špecialista

“Zvuková terapia “spievajúcimi” misami mi na moje veľké prekvapenie priniesla absolútne fyzické i duševné uvoľnenie, príjemný emocionálny zážitok, pocit ľahkosti a celkovej regenerácie, ktorý pretrvával počas celého dňa. Je iba ľudsky prirodzené, že to, čo je príjemné, chceme prežiť znovu a opakovane. “

– Vlasta Jaksicsová –
historička